اسید کلریدریک


توليد اسيدكلريدريك از سه روش كلي ميسر است :
1- واكنش اسيد سولفوريك با نمك طعام
2- الكتروليز نمك طعام
3- واكنش‌هاي كلرينه كردن تركيبات پتروشيمي
مجتمع شیمیایی سپیدان از روش اول برای تولید اسید کلریدریک استفاده می نماید که در اين فرآيند توليد واكنش زير صورت مي‌پذيرد:
در واکنش اسيد سولفوريک با نمک طعام محصول واكنش، اسيد كلريدريك و سولفات سديم است. اسيدكلريدريك توليد شده از انجام اين واکنش به داخل برج‌هاي جذب مي‌رود و پس از جذب در آب، با غلظت 28% وزني (28 واحدHCL ،72 واحد آب) براي فروش عرضه مي‌گردد.
از محاسن اين فرآيند مي‌توان به عدم توليد و وجود كلر در در فرآيند اشاره كرد. كلر از گروه هالوژن‌هاست و در ضمن كلر و يُد هر دو به شدت سمي و مرگ‌آور هستند به همين دليل فرآيندهاي كلردار و يددار به دليل لزوم اعمال مراقبت‌هاي ويژه از فرآيندهاي گران هستند. ولي دقيقاً برخلاف مولكول‌هاي كلر و يد، يون‌هاي كلر و يد، يون‌هايCL و I هر دو خوراكي هستند.
يعني با حضور كلر و يد در تركيب مانندKI,NaI,Kcl,NaCl كه همگي بصورت يون حضور دارند همگي خوراكي و غير هستند. در اين فرآيند آنيون كلر از نمك‌طعام بدون HCL كه همانH, Cl تبديل مي‌شود، مولكول سمي توليد نمي‌شود. لازم به ذكر است كه اسيدكلريدريك نيز همان اسيد معده انسان است و بطور طبيعي در بدن توليد و مصرف مي‌شود.

اسید کلریدریک در بسیاری از صنایع کاربرد دارد. من جمله این صنایع می توان به : استخراج فلزات، شست و شوی کانه های فلزی، شست و شوی ورق های آهن و گالوانیزه کاری، صنایع غذایی مانند تهیه ژلاتین، صنایع دارویی به خصوص آنتی بیوتیک سازی، حفاری چاه های نفت، صنايع شوینده و تولید کلسیم کلراید اشاره کرد.

استعلام قيمت سوالات بيشتري داريد ؟ کارشناسان ما آماده پاسخگويي به سوالات شما هستند

ویژگی ها


ویژگی ها واحد مقدار حداکثر
خلوص هر واحد 98 - 98.5
چگالی gr/cm3 1.84
آهن P.P.M 0.005
کلر آزاد P.P.M 0.001
آرسنیک P.P.M 0.0000002